22 SEPT RISTNA + EMV + 24 SEPT TOPU

Sügis näitab ennast kõige parema nurga alt ning sõidupäevade vahel on vaid loetud päevad, kui sedagi…igaljuhul siiani fantast sügis! Neljapäeval siis siirdusime jälle suurema kambaga Ristnasse teele, kus meid ootas perfektne 4,7 ilm. Päike, tuul, kohati väga ilusad lained pakkusid, minu jaoks, selle aasta parima päeva! Seoses lähenevate võistlustega otsustasin kogu oma hüppearsenali läbi proovida. Ära sai proovitud frontloop, back, oh back, table top, air chachoo ning table top forward. Võistlusteks on vaja paika panna väga põhjalikult korralik strateegia, sest nagu B liiga veivikad näitasid, jõuab sellega väga kaugele! Õhtul Ristnast naastes otsustasime, et ei hakka üldse Tallinnasse sõitma ja ööbime Tige juures Väänas. Siiani kõlab kohati Alari trellisonaat kõrvus 🙂

Foto: Liis Härmson

Nagu pildilt aru võib saada, siis olin jälle kohtunikutööd tegemas. Katsetasime siis seekord uut hindamissüsteemi, mis vajas vähest harjumist aga millest on A liiga hindamisel kindlasti kasu! Võistlustest ka siis, kõigepealt muidugi big ups Pennyle ja Tigele, kes olid kohtunikele(ehk siis endale 🙂 ) loonud väga head tingimused! Võistluste jaoks oli ilm nagu tellitud, päev otsa 4,2-4,7 ilm ning superilusad lained, lausa kahju oli päev otsa seda sealt tornist vaadata. Päeva üllatajateks olid minu jaoks Välk ja Papa, kes mõlemad ennast poodiumile sõitsid. Papa võistluskogemus paistis kaugelt silma ning superäge oli vaadata, kuidas vanameister lainetes möllas!! Välk aga paistis silma eriti külma pea ja hea strateegiaga, püsides pidevalt kohtunike silmade all ning paugutades hüppeid ning päeva hullemaid crashe 😀 Võidumees oli seekord eeldatult Barabanov, kes siiski pidi tiitli võitmiseks sõitma Papaga superfinaalis! Õnnitlused esikolmikule, kõigile ülejäänud võistlejatele, korraldajatele ja kõigile, kes sellest suurepärasest päevast osa said!!

Foto: Liis Härmson

Foto: Liis Härmson, foto Välk ja OH hüppekatse!

Põhjalikumu fotogalerii leiad siit!(fotograafi ikka Liis Härmson)

Laupäeval jätkas tuul oma tööd ning sai käidud esimest korda see aasta Topul! Aitasin nõu ja jõuga Sten’i, kes teeb edusamme suure praami pealt, korraliku püssi peale liikumisel. Käisin ise ka vees ning päeva saldoks jäi üks spinloop ning mõned no handed jibed 🙂 Nüüd tuleb kehale veidi puhkust anda ja oodata järgmist magusat Ristna prognoosi!

5 kommentaari “22 SEPT RISTNA + EMV + 24 SEPT TOPU

  1. Polnd see eilne Vääna on-shore nii hull midagi, vahelduseks päris põnev. Penny lasi mõlemal halsil F&B asju, ise muidugi ei leidnud korralikku hüpetki! Homme (reedel) jälle W prognoos 10+ms, pimedaks keerab NW, ilmselt suht samad tingimused mis eile, aint nac vähem tuult … mina lähen igal juhul kohale!….. Ära sa seda A-liiga teemat liiga vara ära sõnu, teisipäevani on pikk maa, hetkel näitab ka kolmapäevaks Vääna ulmepauku!

  2. Ma oleks eile peaaegu ka tulnud Väänasse aga nagu ma kuulsin juba, oleksin hiljaks jäänud ja ainult selle onshore’iga sõita saanud. Selg annab ka natuke tunda, nii et parem hoian ennast võistlusteks 😛 Tõenäoliselt nüüd teisipäeval läheb A liiga peale!

  3. Kuna prognoosid kahanesid ja reaalsed mõõtjad näitasid hoopis puhast läänekat, siis lähtusime Steniga vanast reeglist “kõik teed viivad Vääna” ja nii oligi! 105/6.6 üle kahe tunni pumbavaba triipu, kusjuures päris laine moodi setid tulid aegajalt sisse. Madis, Mart jt tulid peale kuute viiestega ja said kohe käima, ning ilmselt sõitsid pimedani, kuigi kruttis vist kogu aeg loode poole …

    Tänaseks lubab päris head läänekat, kui vihma ei tule siis peaks ikka minema piiluma.

  4. Btw, sõitsin laupäeva õhtupoole Nõval selles Alliklepa spotis, suund oli Dirhami EMHI järgi ca 300 aga siiski liiga onshore, selline mõtteline vasaku eelis. Lained suht suured, kohati ca 2m, päris vahused ja mitte väga püsivad, samas tekkimispiir mõnusalt kaugel, nii et sai korralikult on-on-shore wave harjutada ja välja minnes OH hüppeid pusida … Kui suund oleks täpselt läänest ehk see millega Väänas läheb juba mõttetuks chopiks, siis äkki leiabki sealt midagi Side-On lähedast. Samas peab puhuma suht kõvasti (4.7-le kindlasti), kuna muidu hakkab neemepealne metsatukk segama. … Homme 27.09 pärastlõunal sätime jälle Nõvale, aga seekord plaan Keibu lahte, kuna suund endiselt pigem loodest kui läänest. Keset lahte on üks hea madalam koht, mis tavaliselt pakub häid kickereid, ainult et prognoos 10-11ms, võib headeks tingimusteks natuke kesiseks jääda, samas puhub hommikust peale. Kui tekitas rohkem huvi siis anna teada, väljasõit ca kl 15 ja õhtul peaks sauna ka saama!

  5. Võistlused olid üliägedad ja tänud korraldajatele, kes tegid ära väga suure töö: ettevalmistused ja ehitustööd, ajastus ja läbirääkimised tuulevanaga, kohtuniketöö, maitsev lõunasupp, sigaoperatiivselt pildid ja viidik jne! …. Kahju natuke, et tööpäeva tõttu jäid paljud “väänahundid” kõrvale, aga samas oleks päev veel pikemaks veninud ja endal poodiumile jõudmine oluliselt raskemaks (loe: võimatuks) kujunenud:) … hoidke sama taset!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: